Videod
Uudised, 1996
Video, 3:01

IDEE:  RAIVO KELOMEES
TEKST:  SVEN KIVISILDNIK

Diktorid: Sven Soiver, Katrin Toome

Kaamera: Andres Suurevälja

Montaazh: Ain Post, Alari Zupping

Tootja: Sorosi Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Kanal 2Eetri aktsioon:

Reede, 27 september, 21.35

Laupäev, 28 september, 21.25

Pühapäev, 29 September, 21.00

1996


Algne idee:
Päevauudiste põhjal luuakse poeetilised tekstid: luuletused, riimitud banaalsused. Uudised kajastavad Eestis toimuvaid majandus-, politika- ja kultuurisündmusi. Võõristusvahendiks on esitatava riimitus. Seda loevad näitlejad, parem kui naine ja mees korraga kaadris. Neid on eelnevalt instrueeritud. Protsess on viimistletud ja lavastatud. Tulemust esitatakse kolmel erineval päeval Kanal 2 kaudu vahetult enne ametlikke uudiseid. Kogupikkus poolteist kuni kaks minutit.


Uudised
I
— Meeshääl (edaspidi MH): Eesti Vabariik jätkab demokraatliku riigina. Kõigile kodanikele tagatakse demokraatlikud õigused ja vabadused.
— Naishääl (edaspidi NH): Igasugused katsed kukutada seaduslik valitsus uputatakse vajaduse korral verre. Riigi terviklikkuse osas on kompromiss välistatud.
— MH: Eesti kaitsejõudude isikukoosseisu moraal on kõrge, suuremad Ida-Virumaa linnad on täielikult valitsuse kontrolli all. Kuuldused ebaõnnestunud mässukatsest on vastutustundetu liialdus.
— NH: Tallinnas võib öösel vabalt liikuda, komandanditunni kehtestamist ei peeta otstarbekaks.
II
— NH: Mõned sündsustunde kaotanud kodanikud on hakanud toiduks tarvitama doonoriverd. Inimverest valmistatud verivorstide ja -käkkide söömine on tõsine probleem.
— MH: Doonorivere kulinaarne kasutusviis kahjustab meditsiini olukorda, sest verest ja plasmast on niigi pidev puudus. Samuti on inimvere söömine võrdne kannibalismiaktiga.
— NH: Väidetavalt on inimverest roogadega kostitatud ka turiste ja sellega kahjustatud Eesti Vabariigi rahvusvahelist mainet. Poliitiline sekkumine ei ole aga võimalik, sest veresööjad ei riku ühtegi seadust.
Ill
— MH: Politsei pidas tund aega tagasi kinni literaat Sven Kivisildniku. Kivisildnik koos kahe tartlasest kaasosalisega tabati hetkel, mil nad kusesid ülemiste järve.
— NH: Kivisildnik nimetab oma tegevust performantsiks. Performantsi kontseptsioon olevat selles, et linnarahvas, kes on rahulolev olemasoleva linnavalitsusega, peab leppima ka kusejoomisega.
— MH: Säärane performantsikunst on ebaõiglane, sest Tallinnas elab üksikuid inimesi, kes pole linnavalitsusega rahul. Linnavalitsuse vastastel peab olema võimalus juua puhast vett.


Märkus: See on 1993. a. teostatud analoogilise aktsiooni kordus (millest valmis video "Sõnumid", 1993). Tookord luhtus see ETV keeldumise tõttu.